Lenovo - ThinkPad X1 2-in-1 Gen 9 - 21KE0035HV
Azonosító #223313
Gyártó Lenovo
Cikkszám21KE0035HV
Frissítve57 perce
Jótállás 36 hónap
NEM RENDELHETŐ
0 vélemény
Írjon véleményt
SPECIFIKÁCIÓ
Kijelző méret 14"
Kijelző felbontás 2880x1800px
Kijelző típusa
  • OLED
  • Érintőkijelző
Processzor család Intel Core Ultra 5
Memória típus DDR5
Memória méret 16 GB
Kapacitás 512GB - M.2 SSD
Dedikált videókártya Nincs
Operációs rendszer (Előtelepített) Windows 11 - Pro
Szín Szürke
Súly 0.08 kg
Termék leírás
PERFORMANCE
Processor
Intel® Core™ Ultra 5 125U, 12C (2P + 8E + 2LPE) / 14T, Max Turbo up to 4.3GHz, 12MB
AI PC Category
AI PC
NPU
Intel® AI Boost, up to 11 TOPS
Graphics
Integrated Intel® Graphics
Chipset
Intel® SoC Platform
Memory
16GB Soldered LPDDR5x-6400
Memory Slots
Memory soldered to systemboard, no slots, 8-channel
Max Memory
16GB soldered memory, not upgradable
Storage
512GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0x4 Performance NVMe® Opal 2.0
Storage Support
One drive, up to 2TB M.2 2280 SSD
Storage Slot
One M.2 2280 PCIe® 4.0 x4 slot
Card Reader
None
Optical
None
Audio Chip
High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3306 codec
Speakers
Stereo speakers, 2W x2, Dolby Atmos®
Camera
UHD 8.0MP + IR Discrete with Privacy Shutter, MIPI, Computer Vision
Microphone
2x, Array
Battery
Integrated 57Wh
Power Adapter
65W USB-C® Slim (3-pin)
DESIGN
Display
14" 2.8K (2880x1800) OLED 400nits Anti-reflection / Anti-smudge, 100% DCI-P3, 120Hz, DisplayHDR™ 400, Dolby Vision®, Touch
Touchscreen
OGS, 10-point Multi-touch
Keyboard
Backlit, Hungarian
Touchpad
Haptic Touchpad
Case Color
Grey
Case Material
Aluminium (Top), Aluminium (Bottom)
Pen
Pen Upgradable (Purchase Separately)
Dimensions (WxDxH)
312.80 x 217.65 x 15.49 mm (12.31 x 8.57 x 0.61 inches)
Weight
Starting at 1.35 kg (2.97 lbs)
SOFTWARE
Operating System
Windows® 11 Pro, Hungarian / English
Bundled Software
Intel® Connectivity Performance Suite
CONNECTIVITY
Ethernet
No Onboard Ethernet
WLAN + Bluetooth
Intel® Wi-Fi® 6E AX211, 802.11ax 2x2 + BT5.3
WWAN
WWAN Upgradable to 4G or 5G
SIM Card
NFC
Standard Ports
  • 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1)
  • 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On
  • 2x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 2.1
  • 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz
  • 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
Optional Ports (configured)
1x Nano-SIM Card Slot
Docking
SECURITY & PRIVACY
Smart Card Reader
Security Chip
Discrete TPM 2.0 Enabled
Fingerprint Reader
Touch Style, Match-on-Chip, in Keyboard Key
Physical Locks
Kensington® Nano Security Slot™, 2.5 x 6 mm